כוח אדם למסעדות

כל בעל מסעדה היום ניצב בפני שתי אפשרויות בנוגע לכוח האדם במסעדה שלו. האפשרות הראשונה, אשר היתה מקובלת עד לאחרונה, היא לגייס עובדים בהעסקה ישירה של בעל המסעדה, והאפשרות השניה, אשר לאחרונה הופכת להיות הרבה יותר נפוצה והרבה יותר פופולארית הינה פניה אל חברה המספקת כוח אדם למסעדות והיא זו שתספק למסעדה את כוח האדם המתאים לה והנכון ביותר עבור המסעדה.

חשוב להבין כי ניהול נכון של כוח אדם למסעדות הוא חשוב מאוד ויכול להשפיע בצורה משמעותית על ניהול המסעדה ועל התפעול השוטף שלה. כוח אדם שאינו מיומן או מקצועי מספיק עשוי לגרום לבעיות רבות במסעדה, הפסדים, ירידה ברמת שביעות הרצון של הלקוחות ואפילו להוביל לסגירה של המסעדה. לכן, במיוחד בתחום התחרותי הזה, אתם חייבים להחזיק כוח אדם מיומן ומקצועי על מנת שתוכלו להפעיל את המסעדה שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

מהו הליך הגיוס שלנו?

כאשר אנו מגייסים עובדים על מנת לספק כוח אדם למסעדות אנחנו מבצעים מספר שלבים המבטיחים לנו כי נוכל לספק למסעדות אותן אנו משרתים את כוח האדם הטוב ביותרף

  1. מיון קפדני של העובדים ובדיקה מדוקדקת של העבר התעסוקתי שלהם, אופי העבודה שלהם וההתאמה שלהם לכל תפקיד ותפקיד.
  2. הדרכה מלאה של העובדים לגבי התפקיד אותו הם יידרשו לבצע ובהתאמה מלאה לדרישות המסעדה ואופי העבודה המתאים לה.
  3. ביצוע פיקוח והערכות שוטפות של העובדים על מנת להבטיח את טיבם לתפקיד ולהעניק למנהלי המסעדה ביטחון ושקט נפשי.

 

למה דווקא מיקור חוץ?

אם יש משהו שמגיפת הקורונה הבהירה למעסיקים רבים הוא שאחזקה של עובדים שכירים היא לא פשוטה. אך גם קודם לכך היה ברור – העסקה ישירה של עובדים שכירים יכולה להיות יקרה מאוד למעסיקים ולא פשוטה. במיוחד בתחום המסעדות והמזון, בו התחלופה יחסית גבוהה, במקום להתעסק עם שכר, תנאי עבודה, הפרשות ועוד לא מעט הוצאות, אנחנו כבר עושים את כל זה בשבילכם.

בתחום המסעדנות המשאב האנושי הינו חיוני וחשוב מאוד ולכן אנו מקפידים שתקבלו את העובדים הטובים והמתאימים ביותר ולא תצטרכו לבזבז זמן רב ויקר על התעסקות בנושא.